„Időben történik, de örök"

2015. április 10., címkék: húsvéti körlevél, húsvét 2015

„Húsvétkor Krisztus feltámadását ünnepli a keresztény világ. Ennek az ünnepnek a titka egyszerre régi és új; időben történik, de örök; halandó, de halhatatlan" – írták a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának (MEÖT) tagjai, valamint a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) képviselői közös húsvéti levelükben. Az alábbiakban ezt olvashatják.

Nem folytatás, hanem változás

2015. április 05., címkék: szabó istván, bogárdi szabó istván, húsvét 2015

„Húsvét nem folytatás, hanem változás: valami újnak, soha el nem gondoltnak a kezdete" – mondta Szabó István püspök, a Magyarországi Református Egyház zsinatának lelkészi elnöke a Budahegyvidéki Református Egyházközség húsvétvasárnapi istentiszteletén.

A húsvét felforgató eszméje

2015. április 02., címkék: református világközösség (rev), húsvét 2015, húsvéti körlevél

A Református Egyházak Világközösségének főtitkára, Chris Ferguson, kanadai református lelkész hírlevélben osztotta meg húsvéti gondolatait az élet győzelméről a halál felett, szemben az életellenes evilági erőkkel.

Az áttört fal

2015. április 01., címkék: húsvét 2015, reformátusok lapja

Szőke János húsvéti áhítata.

Magyarvistai húsvét egykor és ma

2015. április 01., címkék: húsvét 2015, magyarvista, reformátusok lapja

Szilvapálinkás fogadás, ismerkedés a tojásfestési technikákkal, zenés-táncos mulatság, locsolkodás – nagyjából ezt lehet olvasni azokon a honlapokon, ahol hagyományőrző kalotaszegi húsvéti kirándulásra hívják az Erdélybe vágyó turistákat. Vajon tényleg ennyiből áll a feltámadás ünnepe Erdély egyik legérdekesebb, zömében magyarok lakta tájegységén? Erre a kérdésre kerestük a választ Magyarvistában. A kialakult kép persze sokkal árnyaltabb.

Elragadó valóság

2015. április 01., címkék: húsvét 2015, reformátusok lapja

Rácsok Gabriella húsvéti áhítata.

A Feltámadott dicsősége

2015. április 01., címkék: húsvét 2015, reformátusok lapja

Pintér Gyula húsvéti áhítata.

„Ha pedig Krisztus fel nem támadott… Ámde Krisztus feltámadott…”

2015. április 01., címkék: húsvét 2015, reformátusok lapja

Pásztor Dániel sajóvelezdi lelkipásztor, tiszáninneni főjegyző húsvéti áhítata.

A néma oltár

2015. április 01., címkék: húsvét 2015, reformátusok lapja

Nagy György húsvéti írása.

A nagypénteki barátság

2015. április 01., címkék: húsvét 2015, reformátusok lapja

Mátyás Sándor húsvéti írása.

Halálos ágy és örök hajlék

2015. április 01., címkék: húsvét 2015, reformátusok lapja

Hanula-Csordás Dóra húsvéti áhítata.

Alig kilenc éves…

2015. április 01., címkék: húsvét 2015, reformátusok lapja

Jakab-Köves Gyopárka húsvéti áhítata.

Feltámadnak-e a halottak?

2015. április 01., címkék: húsvét 2015, reformátusok lapja

Futó Zoltán húsvéti áhítata.

Elküldeni vagy marasztalni?

2015. április 01., címkék: húsvét 2015, reformátusok lapja

Bodnár Péter húsvéti áhítata.

A gyógyító, személyes jézusi szó

2015. április 01., címkék: húsvét 2015, reformátusok lapja

Berkesi Gábor húsvéti áhítata.

Mélységek és magasságok Jeruzsálemben

2015. április 01., címkék: húsvét 2015, reformátusok lapja, jeruzsálem

Húsvétkor keresztyén zarándokok tömegei öntik el Izrael nemzetközileg el nem ismert fővárosát, Jeruzsálemet, hogy végigjárhassák azt az utat, amelyet Jézus Krisztus még életében végigjárt, reménykedve abban, hogy a végigjárhatatlanba is követhetik majd az Isten Fiát. Milyen az a város, amelyen áthaladt a Megváltó, hogy minden emberhez személy szerint juthasson el Isten kegyelmének üzenetével?

Húsvéti fénysugár a sötét időkben

2015. április 01., címkék: interjú, Kárpátalja, húsvét 2015, reformátusok lapja, kárpátalja

– Nem látszik még az alagút vége, de bizonyosan ott lesz valahol – vallja Zán Fábián Sándor kárpátaljai püspök, akivel az ünnep előtt arról beszélgettünk, miként cseng ma a húsvéti örömhír a vidékükön, és hogy minden baj ellenére mégis mi tartja a lelket a kárpátaljai magyar református emberekben.

A húsvét az élet ünnepe, a keresztyénség az élet vallása

2015. március 31., címkék: húsvét 2015, kató béla, húsvéti körlevél

Kató Béla, az Erdélyi Református Egyházkerület püspökének húsvéti pásztorlevele.

Diadal a halál fölött

2015. március 31., címkék: húsvéti körlevél, húsvét 2015

Húsvéti körlevél a Magyar Református Egyház minden gyülekezete és intézménye számára.